Hra Gloom (EN)

Kód: 6031887
Neohodnoceno
799 Kč –10 %
Hra Gloom
799 Kč –10 % 719 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

„Hra nešťastných nehod a jejich hřbitovních následků“

Svět Gloom je smutné a zaostalé místo. Obloha je šedá, čaj studený a nové tragédie číhají za každým rohem. Dluhy, choroby, zlomená srdce, smečky vzteklinou nakažených masožravých myší. Kdykoli se zdá, že už to nemůže být horší, ukáže se, že to není tak docela pravda. Někdo říká, že odměna v posmrtném životě závisí na utrpení v tom pozemském – v tom případě zde může být naděje. Když ne na tomto světě, tak alespoň v tom příštím.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Ve hře přejímáte kontrolu nad osudem excentrické rodiny vyvrhelů a misantropů. Váš cíl je smutný, ale jednoduchý: chcete své postavy nechat trpět těmi nejhoršími myslitelnými způsoby, než je zlomené a zničené předáte do náruče zasloužené smrti. Vykládáním karet se strašlivými nehodami (jako je zapečení do koláče, pozření lasičkami nebo zlomení všech kostí v těle) se snažíte dosáhnout co největšího počtu negativních bodů, abyste své bezcenné živé postavy mohli proměnit v mrtvé, ale o to cennější. Naopak své spoluhráče se snažíte pomocí "šťastných karet" zásobit pozitivními body. Vyhrává hráč s nejnižším počtem bodů (tj. v absolutní hodnotě s nejvyšším záporným číslem)!

Hra je určena 2 – 4 hráčům a je založena na principu vypravěčství. Každou kartu, kterou vykládáte, musíte patřičně okomentovat a přitom nezapomenout, co všechno se již odehrálo předtím (třeba jak se stalo, že se lord Slogar po šťastném sňatku najednou ocitl na dně a začal brát morfium). Občas to chce opravdu velké množství zvrácené fantazie… Délka jedné seance závisí na počtu hráčů, na tom, jak obšírní jsou to vypravěči a také na tom, kolik postav si do začátku vezmete (dle pravidel je plný počet pěti, ale věřte, že i se čtyřmi nebo třemi užijete spoustu zábavy) – obecně se ale pohybuje mezi 20 – 60 minutami. Hrát se dá i bez příběhů, jen prostým vykládáním karet - pak ale Gloom ztratí většinu svého kouzla.

Hra je v angličtině. Pravidla a překlad karet ke stažení zde:

gloom-pravidla-cz

gloom-preklad-karet-cz

Doplňkové parametry

Kategorie: Společenské hry
Hmotnost: 0.3 kg
? Doba hraní (minut):: 30+
? Minimální věk: 10+
? Min. počet hráčů: 2
? Max. počet hráčů: 4
English board games: board game language english
jazyk: anglicky, česká pravidla ke stažení
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: