28. 10. máme otevřeno od 12 do 17 hod.

Kubb maxi v plátěném vaku

Kód: 6032551
Neohodnoceno
1 239 Kč –10 %
p17r5dl5edjev59n1ea9n8k1qvqb
1 239 Kč –10 % 1 115 Kč
Skladem (> 5 ks)
Kubb je tradiční švédská venkovní společenská hra. Hra pochází z dob statečných Vikingů, kdy každá rodina měla za domem místo na zpracování dřeva. Pár statných polínek, oválných klacků a kapka představivosti daly vzniknout nové hře, která přetrvala staletí bojů, bídy i blahobytu až do dnešních dnů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kubb je tradiční švédská venkovní společenská hra.

Hra pochází z dob statečných Vikingů, kdy každá rodina měla za domem místo na zpracování dřeva. Pár statných polínek, oválných klacků a kapka představivosti daly vzniknout nové hře, která přetrvala staletí bojů, bídy i blahobytu až do dnešních dnů.

Historie této hry je poněkud nejistá. Údajně pochází z doby Vikingů a do dnešní doby se dochovala na švédském ostrově Gotland. Tato informace je ovšem neověřená a může být pouhým reklamním trikem výrobců herních souprav. Každopádně existují záznamy o tom, že tato hra byla ve Švédsku hrána již na počátku 20. století. Není ovšem známo, zda se dnešní pravidla zcela shodují s tehdejšími. Ani „Společnost pro gotlandské hry“ (Föreningen Gutnisk Idrott), založená v roce 1912, tuto hru v seznamu původních gotlandských her dodnes neuvádí.
Komerční herní soupravy se začaly sériově vyrábět až v roce 1990 a teprve od té doby se hra stává velmi populární a začíná se významně šířit.
Od roku 1995 je na Gotlandu každoročně pořádáno mistrovství světa v kubbu.

Popis hry: zábavná zručnostní hra pro celou rodinu a přátele.

Kubb je hra, ve které se utkávají dva týmy. Kubb spočívá v přesném házení kolíků na soupeřovy kubby ve snaze je shodit a získat tak nad soupeřem výhodu do dalších herních situací.


Rozměry
Král cca: 6,7 x 6,7 x 30 cm
Kubb cca: 5 x 5 x 15 cm
Kolík cca: 30 x 4 cm

Váha 6 Kg.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Hry na ven
Hmotnost: 6.8 kg
? Doba hraní (minut):: 20+
? Minimální věk: 8
? Min. počet hráčů: 2

Kubb maxi v plátěném vaku

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: