Space Base (EN) - kostková sci-fi hra

Kód: 6043270
1 199 Kč –4 %
Space Base - desková hra
1 199 Kč –4 % 1 149 Kč
Na dotaz
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

V kostkové hře Space Base se hráči představují v rolích manažerů vesmírné překládací stanice. Jejich úkolem je přijímat jednotlivá plavidla a umísťovat je co nejlépe do jednotlivých doků. Čím víc a líp je stanice obsazená, tím větší výnosy korporace získává. A nakonec – o peníze (ee, teda o kredity) jde až v první řadě ...

Detailní informace

Detailní popis produktu

2894 n.l.: Příjímací řízení proběhlo bez problémů. Kadet Clair nastupuje jako nový řídící důstojník překladových doků na vesmírné stanici AEG. 12 doků a spousty lodí. Těžební koráby i obchodní regaty – všechno musí fungovat dokonale a bez zádrhelů. Kontrola a důmyslné umisťování lodí do správných sektorů stanice je klíčem. Klíčem k úspěšnému postupu v karierním žebříčku. Klíčem k tomu stát se admirálem U.E.S a zajistit sobě i rodině slávu a bohatství.

Příprava hry:

Každý hráč obdrží desku stanice s 12 sektory (doky). Dále 12 základních karet lodí, které si umístí na jednotlivé sektory. Do středu stolu se připraví tři hromádky karet lodí třech úrovní. Z každé hromádky se vyloží 6 karet, lícem nahoru – to představuje fronty lodí, které čekají na přistání v některé ze stanic (u některého hráče). Navíc je někde bokem vyloženo lícem nahoru 12 karet kolonií – od každého čísla jedna. Na své desce stanice (na počítadlech) si každý hráč nastaví počáteční hodnoty kreditů, příjmů a vítězných bodů. Pak si každý vylosuje počáteční karty lodí (tento krok se může lišit podle varianty) a vyloží je do své stanice.

Vykládání získaných lodí je zásadní mechanismus ve hře. Každá karta lodi je rozdělena na modrou a červenou část. Pokud hráč získá novou kartu, nejprve vezme poslední kartu v daném doku, otočí ji o 180 stupňů a zasune ji pod desku nad sektorem, ke kterému patří. Takto zasouvané karty vytváří sloupec nad daným dokem. U všech těchto karet je vždy viditelná červená část karty. Novou, právě získanou kartu vyloží do odpovídajícího doku – na této kartě je viditelná modrá část. Aktivní hráč vždy využívá modré efekty lodí. Pasivní hráči vždy využívají červené efekty. Logistické hrátky mohou začít.


Průběh hry:

  1. Hráč na tahu (aktivní) nejprve hodí dvěma kostkami. Podle výsledku hodu všichni hráči získají určitý příjem kreditů, vítězných bodů, stálých příjmů nebo energetických článků (může to být i nula): hráči si mohou vybrat že použijí součet padlých čísel nebo jednotlivá čísla a aktivují příjmy z lodí v docích s odpovídajícím číslem. Tento krok provádějí všichni najednou. Aktivní hráč vždy používá zisk (případně akci) z modré části karty lodi (poslední získaná karta v tomto doku). Ostatní hráči (pasivní) získávají příjem z červených částí karet lodí (lodě, které přistály v jejich doku dříve).

  2. Poté může aktivní hráč vpustit do své stanice (nakoupit) jednu z lodí, které čekají ve frontách (v nabídce). Zaplatí kredit (vždy musí využít veškerý kredit, který právě má) a vloží koupenou kartu na hlavní desku stanice do odpovídajícího sektoru/doku. Kartu která tam byla předtím, otočí a zasune nad horní okraj desky – červenou částí nahoru. Vyložené červené karty vytvářejí nad každým sektorem sloupec – vždy jsou u všech karet ve sloupci vidět jejich červené hodnoty. Místo nové lodi si může hráč koupit kartu kolonie. Ta mu dá rovnou větší bodový zisk, ale „zaslepí“ do konce hry odpovídající dok (nejde na něj už přidávat nové lodě). Od každého čísla doku je k dispozici pouze jedna karta kolonie a jakmile ji někdo koupí, další už není k dispozici.

Navíc může (pokud je má a má je nabité) během tahu každý hráč využívat speciální akce. Na některých kartách se nacházejí speciální akce, které je potřeba nejprve nabít. Pokud padne číslo karty, která má sloty na baterie, položí se na jeden ze slotů kostička. Pokud je akce nabitá, může jí hráč spustit tím, že odhodí baterii a provede zobrazenou akci. Tato akce se provádí navíc ke klasickému příjmu z hozených kostek

Na konci tahu hráče se doplní karta do nabídky lodí (pokud byla nějaká koupená) a aktivní hráč si posune (pokud utratil své kredity) ukazatel kreditů na hodnotu, odpovídající jeho stavu stálého příjmu.


Konec hry:

Jakmile některý hráč získá 40 nebo víc vítězných bodů, dohraje se kolo a hráč s nejvíce vítěznými body vyhrává hru.

Hra je v angličtině

Doplňkové parametry

Kategorie: Kostkové hry
Hmotnost: 1.2 kg
? Doba hraní (minut):: 60+
? Minimální věk: 14+
? Min. počet hráčů: 2
? Max. počet hráčů: 5
English board games: board game language english
jazyk: anglicky
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: