Barricade 3291 - stolní hra

Kód: 6040590
299 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
25.6.2024
Možnosti doručení
Strategická hra Barikády v kvalitním dřevěném provedení. Tuto vzrušující hru vyhrává z hráčů ten, kdo jako první dorazí jedním s kamenů do cíle. Hráči hází kostkou a dle hodnot na kostce se pohybují na herní ploše. Pravidla hry nejsou nijak složitá, hra je však napínavá a uplatníte své strategické schopnosti a logiku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Strategická hra Barikády v kvalitním dřevěném provedení.
Tuto vzrušující hru vyhrává z hráčů ten, kdo jako první dorazí jedním s kamenů do cíle. Hráči hází kostkou a dle hodnot na kostce se pohybují na herní ploše. Pravidla hry nejsou nijak složitá, hra je však napínavá a uplatníte své strategické schopnosti a logiku.  
Obsah: dřevěná hrací deska 20 hracích kuliček ve čtyřech barvách 11 bílých kuliček barikád a hrací kostka.
Rozměry: 25 x 25 x 2 cm.
 
Tuto vzrušující hru vyhrává ten, kdo jako první dorazí jedním z kamenů do cíle.
Průběh hry a příprava
Každý hráč si vybere 5 kamenů stejné barvy a umístí je na hrací ploše na startovní pozici. Všechny barikády se před začátkem musí umístit na červená políčka hracího plánu.
Hra
Hráči hází kostkou popořadě. Hráč, který hodí nejvyšší číslo, začíná. Poté podle počtu bodů na kostce postupuje po hracím plánu. Barevná políčka na startu se nepočítají.
Postup
Kameny se mohou pohybovat všemi směry, v průběhu tahu však musejí dodržet stejný směr. V případě, že hráč hodí šestku, znovu nehraje. Kameny se nesměji setkat na jednom políčku, mohou se však obcházet, aniž by záleželo na jejich barvě, popř. vyhodit a vrátit soupeřův kámen na začátek hry. Hráč může mít ve hře všechny figurky najednou.
Barikády
Barikády jsou překážky, kterým se nedá vyhnout nebo je posunout. Pouze kámen, který vstoupí přímo na políčko s barikádou, jí může překonat, resp. přemístit na kterékoli jiné políčko. Barikády můžete využít jako překážek pro ostatní hráče i pro vlastní ochranu.
Taktika
Barikády je jednoduší překonat, postupujeme-li s více kameny najednou. Kameny ostatních hráčů mohou být nejlépe zastaveny jejich zablokováním z obou směrů.
Konec hry
Hráč, který dosáhne jedním z kamenů cíle, vyhrává. Aby se dostal do cíle, musí hodit přesný počet bodů, který mu do cíle zbývá.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Logické a abstraktní hry
? Doba hraní (minut):: 15+
? Minimální věk: 6
? Min. počet hráčů: 2
? Max. počet hráčů: 4
jazyk: bez textu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: