Piatnik Yangtze

Kód: 6037714
599 Kč –28 %
p1b8kbsihc1up81d107mim5f17qfb
599 Kč –28 % 430 Kč
Na dotaz
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
Yangtze, nejdelší řeka Asie, byla po dlouhý čas důležitou obchodní cestou. Mocná a bohatá rodina čínské dynastie Čching ji čile využívala ke své obchodní činnosti.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Yangtze, nejdelší řeka Asie, byla po dlouhý čas důležitou obchodní cestou. Mocná a bohatá rodina čínské dynastie Čching ji čile využívala ke své obchodní činnosti. Kdo vytuší správný okamžik, rozvážně investuje své peníze, nebo své zboží se ziskem prodá? Obchodní duch je jasnou výhodou!

Ve hře Yangtze budete kupovat zboží jedoucí po řece Jang-ce do Šanghaje. Čím blíže je zboží Šanghaji, tím méně za jeho nákup utratíte. Vaším cílem je tvořit sady buď stejných druhů zboží (bambusy, vázy, misky…) nebo stejných symbolů. Na začátku každého vašeho tahu před nákupem zboží můžete prodat jednu ze svých sad. Čím větší sadu prodáte, tím více peněz obdržíte. Je tak potřeba sledovat, jaké zboží nakupují soupeři a spočítat si, jak velkou sadu ještě dokážete vytvořit. Přitom vás bude trápit dilema - "Opravdu potřebuji támhletu vázu, ale když kolo počkám, bude o polovinu levnější, ale co když mi jí někdo vyfoukne?"

Zboží ale není vaší jedinou starostí. Kdykoliv je vykoupeno nějaké zboží, je potřeba ho doplnit z pytlíku. Při tom může být tažen císař z dynastie Čching, který může být hodný (získáte peníze, můžete prodat sadu navíc…) nebo zlý (výběr daní, zničení vašeho zboží…) nebo dojde k tažení budovy, o kterou se ihned svede aukce mezi všemi hráči. I z těchto budov si tvoříte sady, které se ale zhodnotí až na konci hry. Můžete tak mít dokonale promyšlené finance na nákup zboží, ale přijde císař s výběrem daní a po něm utratíte spoustu peněz v aukci za budovu a nezbude vám na nákup zboží.

Pro takové případy má naštěstí každý hráč stejnou sadu jednorázových karet, které vám umožní například vyměnit dvě zboží nebo rychle přijít k penězům. Hra končí po vytažení posledního císaře, kdy vyhraje hráč s nejvíce penězi (z prodaného zboží a budov).

Herní Materiál:
1 hrací deska, 61 žetonů zboží, 24 karet, 12 žetonů císaře, 15 žetonů mincí, 20 žetonů budov, 1 pytlík, 4 desky hráčů, 4 žetony pro počítání peněz, 4 zástěny

Doplňkové parametry

Kategorie: Obchodní hry
? Doba hraní (minut):: 60+
? Minimální věk: 8
? Min. počet hráčů: 2
? Max. počet hráčů: 4
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: